Çabuk Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Çabuk Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Erken veya çabuk boşalma kavramı çok eskilere dayanmakta olup birçok tanım yapılmıştır. Modern çağda da konunun ilgi çekmesi üzerine çabuk boşalma erkek orgazmın partnerinin orgazm olana kadar gecikmeme durumudur. Erken boşalma konusunda bilim insanların ortaya attığı birçok neden bulunuyor. Peki, çabuk boşalıyorum ne yapabilirim diyen erkekler ne yapmalı? hemen devamını oku!

Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin tedavi için doktorlara başvurması oldukça önemlidir. Çabuk boşalıyorum ne yapabilirim diyenler için yardımcı olacak bilgileri sitemizden hemen incele devamını oku. Erken boşalma nedenleri ve cinsel sağlık ürünleri ile önlenebilmesi hakkında mutlaka bilgi edinin.

Erken Boşalma Nedenleri

Erkeklerde meydana gelen erkek boşalma sorununa tam olarak neyin neden olduğu bilinmemektedir. Daha çok psikolojik nedenlere bağlı ortaya çıktığı öne sürülmektedir. Beyinde yer alan bazı uyarıcıların duyarlılığının sıradanlaşması veya penis cildinin aşırı bir hassasiyete sahip olması erken boşalmaya neden olduğu ileri sürülmektedir.

Erken Boşalma Teşhisi

Erken başlamanın tespit edilmesinde hasta doktor görüşmesi en önemli yöntem olarak biliniyor. Erken boşalmaya neden olabilecek hormonal sorunlar, enfeksiyon ve farklı hastalıklar için tetkikler yapılır. Erken boşalmada hastanın hikâyesinin dinlenmesi de tedavi açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca iktidarsızlık ve erken boşalma arasındaki fark detaylı hikâyenin anlatılması ortaya çıkar.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalmanın tedavisinde doktorlar tarafından birçok çeşit yöntem bulunuyor. Hastanın durumuna göre yapılacak tedavilere de karar veriler. Erken boşalma tedavisinde belli başlı yöntemler şunlardır.

  • İlaçlarla tedavi
  • Spor ve egzersizler
  • Krem ve jeller
  • Prezervatif
  • İlişki terapileri

Erkeklerde daha çok görülen erken boşalma problemin tedavi yöntemlerinin olması insanlar için umut olmaktadır. Yaşam boyu devam eden bu problemin tedavi edilerek sağlıklı ilişkilerin olması sağlanabilir.

İlaçlarla Tedavi

Günümüzde cinsel fonksiyon bozukluklarında kullanılan ilaçların sayısı giderek artıyor. Ereksiyon sağlayıcı ve sertleşmeyi yapan ilaçların geliştirilerek erken boşalmaya gideren ilaçlar haline getirilmiştir. Bu ilaçlardan biri Dapoksetin cinsel birleşmeden bir kaç saat önceden kullanılması halinde etkili olabiliyor. Cialis 30 lu tablet ürünleri özellikle 100 mg olan formu da oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Spor ve Egzersizler

Erken boşalma tedavilerinden biri pelvik kaslarını geliştiren egzersizler en çok ön plana çıkanıdır. Bu yöntem makat kasları ile idrar tutma egzersiz yapma olarak da biliniyor. İdrar kaçıran kadın ve erkeklerde günün her saatinde uygulanma imkânı da bulunuyor. İdrar tutmayı sağlayan kaslar aynı zamanda boşalmayı geciktiren kaslar d olmaktadır. Yapılan egzersizler ile kas kasılması engelleyerek erken boşalma kontrol altına alınabilir.

Krem ve Jeller

Topikal ajanlar olarak bilinen anestezik krem ve jeller sayesinde erken boşalmanın önüne geçilebilir. Özellikle penis başına ve sünnet derisine sürülen geciktirici krem ve jeller lokal olarak kullanmalarında herhangi bir yan etkileri de bulunmuyor. Krem ve jellerin kullanım miktarlarına göre erkek ve kadınlarda orgazm hissini de geciktirici yönü de bulunuyor.

Prezervatif

İlişki sırasında kullanılan prezervatif duyu hissini azalttığı için erken boşalmaya geciktiren yöntemler arasında yer alıyor. İlişki sırasından birden fazla prezervatif kullanıldığı aynı zaman lokal prezervatifler de kullanılarak tedavi edilebilir. Bu ürün aynı zamanda kontrollü bir ilişkinin olmasına da faydalı olmaktadır.

İlişki Terapileri

Erken boşalma tedavilerinin en önemli ve en etkili yöntemleri arasından ilişki terapileri yöntemi geliyor. Psikiyatrislerle yapılacak ortak bir tedavi tipi faydalı sonuçların elde edilmesine olanak sağlayacaktır. Ön sevişmenin daha fazla süre tutulması ve erken boşalma hissi geldiği zaman partnerlerin pozisyonların değiştirmesi gibi durumlar etkili olmaktadır.

Erken Boşalma Çeşitleri

Erken boşalmanın kadınlarda bile izlenen bir durum olması yanında erkeklerde daha sık ve baskın olmaktadır. Kadınlar fizyolojisi itibariyle tekrar orgazm ulaşabildikleri için erkekler kadar daha fazla sıkıntı yaratmamaktadır. Ancak erkeklerde ereksiyon ve boşalma sonucunda belli bir süre geçmesi nedeniyle daha sıkıntılı olmaktadır.

Erkeklerde erken boşalma bir cinsel bir problem olup erkeklerin yaklaşık %20’sinde bu sorun bulunmaktadır. Ereklerde meydan gelen erken boşalma çeşitleri yaşam boyu devam eden boşalma, kazanılmış erken boşalma, değişken erken boşalma ve duyusal erken boşalma şeklinde olmaktadır.

Erken Boşalma İle İktidarsızlık Arasındaki Farklar

Erken boşalma ile iktidarsızlık günümüzde birbirleriyle karıştırılmaktadır. İktidarsızlık sorunu ile doktora başvuran kişilerin bazılarında erken boşalma sorunu olduğu da gözlemlenmiştir. Erken boşalma ile iktidarsızlık arasında farklar olduğu bu farklarında da ancak doktorlar tarafından anlaşılmaktadır.

İktidarsızlık ile erken boşalma sorunun aynı anda yaşanması halinde öncelikle iktidarsızlık sorunun tedavi edilmesi gerekir. İktidarsızlık tedavisinin bitmesinden sonra erken boşalma tedavisine geçilmesi daha çok fayda sağlayacaktır. Çabuk boşalıyorum ne yapabilirim diyen erkekler sitemizi incelesin.

Yoruma kapalı
Kamagra jel fiyat