Cinsel İsteksizlik ve Psikolojik Faktörler

Cinsel İsteksizlik ve Psikolojik Faktörler

Cinsellik, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasındadır. Kadın ya da erkek fark etmek sizin tüm insanlar için doğal bir ihtiyaçtır ve yaşamın doğal bir döngüsüdür. Psikolojik ve fizyolojik açıdan sağlıklı olmak, cinsel hayatın sağlıklı şekilde devam edebilmesi adına son derece önemlidir. Tüm insanlar için yeme içme gibi doğal bir ihtiyaç olan cinsel hayatta cinsel isteğin azalması herkes için bir problemdir. Cinsel isteksizlik ve psikolojik faktörler hakkında bilgi için devamını oku.

Cinsel isteksizliğe sebep olan fiziksel faktörler olabildiği gibi psikolojik faktörler de bulunmaktadır. Bu durumda cinsel isteksizlik ve psikoloji faktörler nelerdir sorusu akla gelmektedir. Cinsel isteksizlik ve psikolojik faktörler için devamını oku.

Cinsel isteğin azalması nedir diye düşünüldüğünde verilecek cevap, cinsel açıdan herhangi bir istek duyulmaması, cinsel ilişkiye girme isteğinde azalma ve cinsel etkinliğin hiç olmaması gibi durumların tamamı denilebilmektedir. Sizin için hazırladığımız yazımızda, cinsel isteksizlik nedir, belirtileri nelerdir, cinsel isteksizliğe yol açan faktörler nelerdir ve bu soruna nasıl çözüm bulunabilir gibi en çok merak edilen sorulara yanıtlar vermeye çalışacağız.

Sizler de cinsel isteksizlik problemleri yaşıyorsanız ya da yaşadığınızı düşünüyorsanız yazımızdan faydalanarak çözüm bulma yollarına başvurabilirsiniz. Erkekler de kamagra jel gibi ürünler ciddi anlam da cinsel istek artışı sağlamaktadır.

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Cinsel isteksizlik problemi kadınlarda ve erkeklerde görülebilmektedir ve bu sorun “cinsel işlev bozuklukları” ndan biri olarak görülÜr. Kadınlarda cinsel isteksizlik görülme oranı erkeklere göre daha fazladır. Cinsel istekte azalma probleminin en büyük sebebi strestir denilebilir.

Günlük hayatın telaşı  ya da yaşanan bazı olaylar karşısında ortaya çıkan stres sebebiyle hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteksizlik problemini ortaya çıkarmaktadır. Ancak sebep sadece stresten ibaret olmayabilir. Fizyolojik ya da psikolojik birçok sebebi bulunabilir. 

Cinsel isteksizlik problemi terimini genel olarak kadın ya da erkeğin en az 6 ay süreyle hiç cinsel düşüncesinin olmaması olarak tanımlayabiliriz. Bayan azdırıcı damla olarak tabir edilen ürünler en etkili cinsel istek artırıcılar arasında en çok tercih edilenleridir.

Cinsellik her ne kadar yaşamın doğal bir olgusu olsa da, insanın aklına her zaman cinsellik gelmeyebilir.    Fakat bu isteksizlik durumunun problem olarak görülebilmesi için 6 ay ve daha fazla zaman boyunca devam etmesi gerekir ve bu durumda artık mutlaka tedavi edilmesi gereken bir problem haline gelir.

Cinsel isteksizlik yaşandığı dönemlerde kişi cinsel olarak uyarılsa da cinsel isteksizlik durumunda değişiklik görülmez yani uyarılsa bile bir istek hissetmez. Bu sorunun çözümü için bayan azdırıcı hap ürünleri oldukça etkili çözümler sunmaktadır.

Cinsel İsteksizlik Belirtileri Nelerdir?

Herkeste görülebilen cinsel isteksizliğin en önemli belirtisi elbette ki kişide cinsel arzunun olmamasıdır. Bir diğer belirti ise kişinin cinsel bir birleşme olsa  dahi cinsel ilişkiden hiç zevk almamasıdır. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir ve bunu  sebebi  belirli dönemlerde kadınların hormonlarında yaşanan değişikliklerdir.

Kadınlarda cinsel isteğin azalması probleminin, yaşın ilerlemesi, hamilelik ve menopoz gibi hormonel değişimlerin yaşandığı bazı dönüm noktalarında görülme olasılığı son derece yüksektir. Kadınlarda özellikle menopoz dönemine girildiği anda cinsel isteğin azalması problemine çok sık rastlanılmakta, hatta bu oranın yüzde elli olduğu düşünülmektedir. Erkeklerde ise yaş ilerlemesi sebebiyle cinsel istekte azalma görülmektedir.

Cinsel isteksizlik yaşamaya başlayan birinin libidosu gün geçtikçe düşer. Ayrıca kişi cinse isteksizlik problemi yaşadığı zaman, cinsel birleşme esnasında motive olamama problemi de yaşar. Bu durumda akla cinsel isteksizlik ve psikolojik faktörler gelir, çünkü bu problemin en büyük sebebi psikolojik faktörlerdir.

Cinsel İsteksizliğe Yol Açan Faktörler

Cinsel isteksizliği meydana getiren birçok faktör bulunmaktadır. Fizyolojik bazı faktörler olsa dahi en büyük etkenler psikolojiktir. Diyabet, yaşın ilerlemesi, uzun süre cinsel ilişkiye girmemek, menopoz ya da gebelik, tansiyon ve  alkol tüketimi fizyolojik sebeplerin başında sayılabilir. Cinsel isteksizlik ve psikolojik faktörler başlığı altında ise şunları sayabiliriz:

  • Stres cinsel isteksizlik probleminin psikolojik sebepleri arasında ilk sırayı almaktadır. Günlük hayatın telaşı  ya da yaşanan bazı olaylar karşısında ortaya çıkan stres sebebiyle hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel isteksizlik problemini ortaya çıkarmaktadır.
  • Depresyon ise bu sebeplerin ikinci sırasında yer alır. kişinin depresyona girmesi cinsel isteksizlik konusunda son derece etkilidir. Öyle ki cinsel istek tamamen kaybolabilmektedir.
  • Ağrılı bir cinsel ilişki yaşamak da kişiyi cinsellikten soğutabilir ve korkular oluşturabilir.
  • Cinsel fobiler ve geçmişten gelen yanlış öğretiler de cinsel isteksizlik yapabilir
  • Cinsellikten tiksinti duyma ya da bazı tabulara bağlı kalmak da psikolojik sebepler arasında gösterilir.

Cinsel İsteksizlik Psikolojik Problemleri Nasıl Çözülür?

Öncelikle cinsel isteksizliğe yol açan faktörler araştırılmalı ve buna yönelik tedavi programı oluşturulmalıdır. Psikolojik faktörler nedeniyle ortaya çıkmışsa bir psikiyatrist ya da uzman psikolog yardımı alınmalıdır ve bu psikolojik problemler, ilaçla ya da terapi yöntemleriyle giderilebilmektedir. Sitemizden en güvenilir şekilde bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Yoruma kapalı
Kamagra jel fiyat