Erken Boşalıyorum Neden

Erken Boşalıyorum Neden

Erken boşalıyorum neden? Erken boşalma günlük hayatta çoğu erkeğin yaşanmış olduğu bir sıkıntıdır. Erken boşalmayı şöyle tanımlamak mümkündür;

Ejakulasyonun yani boşalmanın vajinal peterasyondan sonrası veya vajinal penetrasyona kadar olan süre için geciktirilememesine verilen isimdir. Daha açık bir tanımlama gerekiyorsa cinsel ilişkinin başlamasından itibaren boşalma süresinin ortalama 1 dakika olmasına erken boşalma denir. Erken boşalıyorum neden cevabı için devamını oku. Online eczane sitemizi hemen incele.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalma fazlaca karşılaşılan bir durum olsa bile halk arasında erken boşalma kötü bir sorun olarak görüldüğü için bir uzmandan yardım alan kişi sayısı azdır. Fakat bilinmesi gereken erken boşalmanın tedavi edilebilecek bir sorun olduğudur. Erken boşalmayı fiziksel ve psikolojik olarak iki başlık altında incelemek mümkündür. Bu nedenlerin başlıcaları şöyledir

Cinsel Deneyimsizlik

Kişinin cinsel hayatının yeterince gelişmemiş olması erken boşalmanın sebepleri arasında gösterilir. Özellikle gençlerde ve belirli bir yaşa gelmiş fakat Aktif bir cinsel hayatı olmayan kişilerde erken boşalmanın en önemli sebebi cinsel deneyimsizliktir.

Stres

Bir çok hastalığın başlıca sebebi strestir. Günlük hayatımızda stres çok önemli bir yer edinir. Günlük hayatımızda maruz kaldığımız stres cinsel hayatımıza da etki eder. İlişki sırasında kişinin erken boşalma stresine girmesi bu olayı tetikler.

Cinsel İstismara Uğramak

Kişinin yaşamış olduğu cinsel istismar kişinin ilişki sırasında aklına gelir ve kişi bu durumdan olumsuz etkilenir. İstismara uğramış kişilerin bu olayı atlatması için bir uzman tarafından yardım alması gerekir.

Partner İle İlgili Sorunlar

Her ilişkide sorunlar olabilmektedir. Fakat ilişkilerde yaşanan büyük kavgalar, kaygı bozukluğu, küçümseme gibi ağır olaylar cinsel isteksizliğe yol açabilir. Özellikle küçümseme, hareket ve fiziksel şiddet ilişkide cinsel sorunlara davetiye çıkarır. Bu durumda psikolojik destek almak ilişkinize olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

Cinselliğe Katı Bir Bakış Ve Yetiştirilme Tarzı

Cinsel eğitim ilk önce ailede başlar. Belirli bir yaşa gelmiş çocuklara cinsel istismardan nasıl korunacaklarını, cinselliğin amaçları, cinsel yönelimlerden bahsetmek ileri yaşlarda çocuğun cinselliğe bakış açısını değiştirir.

Cinselliğin ayıp, günah ve kötü bir şey olduğunu düşünen çocuklar cinsel ilişki sırasında kötü bir şey yaptığını düşünür ve bu düşünce onu erken boşalma iter. Ayrıca cinselliğe kötü bakan kişilerin cinsel deneyim eksikliği yaşadığı görünmektedir.

Erken Boşalmanın Önüne Geçmek Mümkün Mü?

Erken boşalma sorunu çözülebilecek bir sorundur. Halk arasında yanlış bilinen bir kaç yöntem ilişkilere zarar vermektedir. Yanlış tedavi yöntemi erken boşalmanın yanına sertleşme gibi problemleri de ekler.

  • En yaygın hata ön sevişmeyi kısa tutarak penisin uyarılmasını engelleyerek erken boşalmanın önüne geçileceğini düşünmektedir.
  • Ayrıca cinsel ilişki esnasında kişi kendine acı verdiği zaman erken boşalmanın önüne geçeceğini düşünüyor.
  • Yapılması gereken bir öneri kişinin cinsel ilişkiden önce mastürbasyon yöntemi ile boşalma sağlayarak cinsel ilişkiye girmesi cinsel ilişki süresini uzatacaktır.
  • Cinsel ilişki öncesinde partner ile konuşarak bu sorun onunla paylaşılabilir. Bu durum sizleri kaygı ve stres açısından rahatlatacaktır. Bu durum zor görünse de partneriniz sizleri saygı ve sevgi çerçevesinde olumlu karşılayacaktır.
  • Kullanılacak prezervatif, geciktirici ilaçlar, spreyler ile erken boşalmanın önüne geçmek mümkündür. ilaç kullanımı yapılacağı zaman bir uzmandan yardım almak gerekir. Bazı ilaçlar sizlerde yan etki yapabilir. Bunlar sizlerde kalp krizi gibi ölümle sonuçlanabilecek yan etkilere sebep olabilir.
  • İlişki esasında boşalma olacağını düşündüğünüz an ilişkiye bir kaç dakika ara vererek tekrar devam edebilirsiniz. Bu olayı iki kere tekrar ettikten sonra boşalma gerçekleşebilir.
  • Boşalma olacağını düşündüğünüz an penis ucuna biraz askı uygulayarak boşalma geciktirilebilir.
  • Ayrıca kegel egzersizleri ile erken boşalmanın önüne geçilebilir. Bu egzersiz oldukça basit ve kasları güçlendiren bir egzersiz olarak karşımıza çıkar.
  • Cerrahi müdahale erken boşalma sorunu için başvurulacak son yöntem olarak tercih edilir. Aşırı uyarılan penis sinirlerinin daha az uyarılmasını sağlanması amacı ile bu tedavi yöntemi uygulanır.

Unutulmaması gereken şey erken boşalma sorununun genel bir sorun olduğudur. Ortalama %8 lik bir kısım erken boşalma sorunundan mustariptir. Tedaviye başlanılması için erken boşalma sorununun kabul edilmesi gerekir. Yapılan egzersizler ve stresin en aza indirilmesi ile erken boşalma zamanla kontrol altına alınabilir. Erken boşalıyorum neden diyen herkes yazımızı mutlaka hemen okumalı.

Yoruma kapalı
Kamagra jel fiyat