Erken Boşalmaya Doğal Çözümler

Erken Boşalmaya Doğal Çözümler

Cinsel birliktelik öncesinde veya penis vajina içerisindeyken, kısa sürede erkeğin boşalması durumu, erken boşalma sorunu olarak tanımlanır. Kimi zaman iktidarsızlıkla karıştırılan bu durum, fizyolojik, psikolojik etkilerle ortaya çıkar. Cinsel deneyimi az olan genç erkeklerde görülme sıklığı, ileri yaşlarda görülme oranından daha fazladır. Erken boşalma sorunu, cinsel tabuların yoğun olarak yaşandığı toplumlarda daha sık görülür. Aynı zamanda beslenme alışkanlığı, sigara, alkol ve madde bağımlılığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Erken boşalmaya sorununun tedavisinde, psikolojik yöntemler, tıbbi yöntemler uygulanabileceği gibi, doğal yöntemler uygulanarak da sorun ortadan kaldırılır. Erken boşalmaya doğal çözümler ve yöntemlerin bazıları şunlardır;

  • Fiziksel aktivitelerde bulunmak.
  • Beslenme alışkanlıklarını düzenleme.
  • Yeni deneyimler kazanmak.
  • Ortam değişkenlerini cinsel aktiviteler için uygun konuma getirmek.

Kişi sorunun varlığını kabullenerek, kendisine uygun yöntemi benimseyerek uygulamaya koymalıdır. Erken boşalmaya doğal çözüm yöntemlerinin uygulanmasında, tıbbi yardım alınması doğal sürecin etkisini artırır.

Erken Boşalmaya Doğal Çözüm Cinsel Deneyimler

Erken boşalma sorunlarında, cinsel deneyimler önemli rol oynar. Cinsel aktivite sırasında eşler birbirlerine anlayışlı davranarak, cinsel haz alma noktalarını keşfeder. Bu sayede çiftler arasında öz güven artırılır. İşlev sırasında sosyal baskılarla erkeğe ve kadına biçilen roller benimsenmeden, ritüeller düzenlenmeli. Ön yargılar ortandan kaldırılmalı. Cinsel işlev sırasında meydana gelen olumsuzluklar açıklıkla dile getirilmeli. İstek ve arzular uygun dille partnere anlatılmalı. Sevişme sırasında değişik pozisyonlar denenerek, yeni deneyimler kazanılmalı. Deneyimlenen pozisyonlardan, geç boşalma pozisyonları oluşturulmalı.

Geciktirici Eczane

Erken Boşalmaya Doğal Çözüm Ortam Faktörü

Cinsel işlevin yerine getirilmesinde, ortam önemli rol oynar. Ortamın aşırı sıcak veya soğuk olması, gürültülü olması, fazla aydınlık veya fazla karanlık olması erken boşalmayı tetikler. Ortam sıcaklığının uygun olduğu ve loş ışıklı ortamlar seçilmelidir. Cinsel birleşme sırasında çıkarılan seslerin duyulacağı endişesi, yakalanacağım endişesi erkeğin erken boşalmasına, kadının geç orgazma olmasına veya olamamasına yol açar. Bu şartlarda sağlıklı cinsel işlev yerine getirilemez. Doğal geciktirici haplar ile bu tür endişelere son verebilirsiniz.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Zengin Beslenme

Çinko, magnezyum açısından zengin ürünler, protein ağırlıklı ürünler tüketilmesi sperm kalitesini artırır. Ayrıca erken boşalma sorununa doğal çözüm olanağı sunar. Deniz ürünleri, özellikle kabuklu deniz ürünlerinin tüketilmesi, yeterli enerjiyi sağlar. Istakoz istiridye gibi deniz ürünleri, aynı zamanda doğal afrodizyaktır. Ceviz, fındık ve bakliyat ürünleri erken boşalma sorunlarında etkilidir. Çakşır, kuşkonmaz, yaban sümbülü, havlıcan, gibi yabani bitkiler, sarımsak, bal gibi doğal ürünler cinsel boşalmada dengeleyici ve geciktirici rol oynar. Geciktirici krem tarzı ürünler genel olarak bu içeriklerden yararlanılarak üretilen doğal ürünlerdir.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Egzersiz

İnsanların kasık bölgesinde bulunan ıkınmayı ve penis işlevlerini yerine getirme görevini üstlenen pelvik kasları bulunur. Bu kasların işlevselliğini artırmak için, kegel egzersizleri uygulanır. Her pozisyonda uygulanabilen kasılma ve gevşetme hareketi ile, kişiler bu kaslarını yeterli düzeyde güçlendirdiklerinde, ereksiyon sırasında, güçlü kaslarla boşalma zamanının geciktirir. Bu yöntem kadınlar tarafından benimsendiğinde, yeterli kasılmayı sağlayarak orgazma ulaşmasını kolaylaştırır. Bu sayede partnerler birlikte doyuma ulaşır.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Spor

Spor aktivitelerinde bulunan kişilerin vücut kasları güçlenir. Aynı zamanda kalp atım ritmi, kan akış düzeyi normal değerlere kavuşur. Spor yapan insanların aynı zamanda pelvik kasları da, doğru oranlı olarak gelişme gösterir. Penise yeterli kan pompalanması ve kişi tarafından pelvik kaslarının kontrol edilebilmesi, orgazmı kontrol etmesine olanak verir. Yapılan araştırmalar spor yapmayan kişilerin, spor yapan kişilerden daha erken orgazma ulaştığı tespit edilmiştir.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Penisin Elle Kontrolü

Cinsel birleşme sırasında ereksiyona ulaşan penisin uç kısmının, elle kısa süreli sıkılması, peniste geçici olarak his kaybına neden olur. Bu durum orgazmı geciktirir. Boşalmak için 2-3 dakikalık zaman kazandırır. Vega 100 mg geciktirici hap ürünleri sorunun çözümünde en etkili ilaç yöntemlerindendir.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Mastürbasyon

Cinsel birleşme öncesinde erkeğin mastürbasyon yapması ve akabinde partneri ile cinsel ilişkiye girmesi, cinsel birleşme esnasında boşalmayı geciktiren durumdur. Ancak cinsel işlevin kalitesi düşer. Aynı zamanda tahrişlere yol açtığı için önerilmez.

Erken Boşalma Doğal Çözüm Zamanlama

Cinsel birleşme için zamanlama önemlidir. Cinsel birleşme sırasında, çiftler önemli derecede efor kaybeder. Yorgun bir vücut istenen eforu sağlayamayınca, bir an önce işlemi sonlandırmak ister. Bunun en kolay yolu da, erkek için bir an önce boşalmaktır. Cinsel birliktelik için vücudun zinde olduğu zamanın seçilmesi, mutlu ve arzulanan düzeyde cinsel aktivitenin yerine getirilmesini sağlar.

Kamagra jel fiyat